Лацио взе първото дерби срещу Рома (видео)

Лацио постигна страхотна победа в дербито с Рома - 2:0 в първи мач от полуфиналите на турнира за Купата на Италия. Така "орлите" направиха сериозна крачка към финала в турнира. Сергей Милинкович-Савич в 29-ата минута и Чиро Имобиле в 78-ата отбелязаха попаденията за "орлите", които заслужено взеха солиден аванс преди реванша.

При първия гол - Милинкович започна атаката от средата на терена, като изведе Филипе Андерсон, а след това продължи напред. Бразилецът му върна и сърбинът отбеляза - 1:0. В 78-ата минута появилият се малко по-рано като резерва - Балде Кейта проби по десния фланг и поднесе топката на крака на Чиро Имобиле, който нямаше как да сбърка - 2:0. В самия край на двубоя Спалети реши да пусне в игра и Франческо Тоти, но емблемата на Рома имаше твърде малко време, за да помогне на своя тим.