Юве взе аванс преди реванша срещу Наполи

Ювентус записа успех с 3:1 в първия мач срещу Наполи от 1/2-финала за Купата на Италия. Двата отбора изиграха страхотен мач на “Ювентус Стейдиъм", като гостите откриха резултата чрез Хосе Кайехон в 36-ата минута, но през втората част домакините стигнаха до пълен обрат.

Десетина минути преди почивката Лоренцо Иснисие центрира отлично към Хосе Кайехон на далечната греда и испанецът отблизо засече кълбото в мрежата за 0:1. "Стара госпожа" изоставаше с 0:1 след първото полувреме, но направи обрат след почивката след два гола от дузпи на Пауло Дибала и попадение на Гонсало Игуаин между тях. И докато при първия наказателен удар, с който резултатът беше изравнен, нямаше никакви съмнения в нарушението, то при втория главният съдия Паоло Валери ощети гостите от Неапол и остави петно върху зрелищната битка в Торино.

Между тези две попадения - в 64-ата минута героят до момента за Наполи Рейна провали отбора си. Стражът излезе неразчетено при едно центриране и топката стигна до Гонсало Игуаин, който от малък ъгъл успя да вкара в опразнената врата за 2:1. От Наполи пък претендираха за неотсъдена дузпа в тяхна полза секунди преди да се стигне до втората такава в полза на Юве.

В крайна сметка "Старата госпожа" взе солиден аванс преди реванша, който ще се изиграе на 4 или 5 април.