Лацио мечтае за ШЛ след важен успех над Удинезе (видео)

Лацио продължава да се бори за място в Топ 3 и участие в Шампионската лига през следващия сезон. Днес "орлите" надделяха над Удинезе с минималното 1:0 в мача си от 26-ия кръг на Серия А.

Чиро Имобиле е героят за "римляните", след като реализира единственото попадение, което падна четвърт час преди края. Той беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на противник. Иначе Лацио можеше да стигне до гол и преди почивката, но при едно от добрите си положения Марко Пароло удар гредата в 13-та минута.

След почивката Сирил Теро и Якуб Янкто изпуснаха от добри положения. Така се стигна до 73-та минута, когато Али Аднан игра с ръка при едно центриране в наказателното поле. От 11-те метра Чиро Имобиле беше точен и оформи крайния резултат. Лацио събра 50 точки и е само на четири зад третия Наполи. Удинезе е в долната половина на таблицата със своите 29 пункта.