Милан се измъчи за трите точки срещу Сасуоло (видео)

Милан постигна минимална победа 1:0 при визитата си на Сасуоло в среща от 26-ия кръг на Серия А. Побеният гол на стадион "Мапей" заби голмайсторът на "росонерите" Карлос Бака от дузпа в 22-ата минута. Преди това - в 11-ата минута рожденикът Куцка  събори Алфред Дънкан в наказателното поле и реферът Джанпаоло Калварезе отсъди дузпа. Доменико Берарди обаче пропусна от бялата точка.

В 21-ата минута съдията отсъди втора дузпа, този път в полза на "росонерите".
Алберто Акуилани препъна Андреа Бертолачи, а Карлос Бака бе точен от бялата точка с удар в центъра на вратата. Домакините имаха протести за изпълнението и настояваха за пребиване, но такова нямаше и Милан поведе с 1:0.

След почивката реферът можеше още на два пъти да отсъди 11-метров нов наказателен удар в полза на Сасуоло, но прецени, че повече няма да има дузпи в този мач. В крайна сметка Милан устиска преднината си и грабна трите точки.

Успехът днес доближи тима на Винченцо Монтела до челната петица и на "Сан Сиро" продължават битката за класиране в евротурнирите.