Евро шансът на Аталанта е жив, надеждите на Наполи за титла - мираж (видео)

Аталанта се наложи с 2:0 при визитата си на Наполи, при това с човек по-малко през по-голямата част от второто полувреме. И двете попадения бяха дело на Матиа Калдара, а във времето между тях Франк Кеси (67-ата минута) си изкара два жълти картона и бе изгонен.

В 28-ата минута след центриране от ъглов удар и рикошет, топката попадна на главата на Калдара и той откри резултата в полза на гостите. В 70-ата минута и след невнимание от страна на защитата на "небесносините" - италианецът намери топката и от средна дистанция вкара за 2:0, което се оказа и крайният резултат.

Неаполитанците вече виждат титлата като мираж, тъй като вече са на 9 точки от лидера Ювентус и мач повече. Аталанта направи важна крачка към евроучастието си - вече са четвърти с 51 точки - на три по-малко от Наполи.