Юве не си даде много зор за успеха над Кротоне

Шампионът на Италия Ювентус записа успех с 2:0 при визитата си на слабака Кротоне в среща от 23-ия кръг на Серия А. Торинци и за момент не оставиха съмнения за това, че са по-класният отбор и напълно заслужено се поздравиха с трите точки.

"Старата госпожа" обаче стигна до гол чак след един час игра. Aсамоа засече хубаво центриране с глава, а стражът на домакините отрази, но топката попадна в краката на Манджукич, който с удар от близка дистанция направи успешна добавка.

В 74-ата минута "черно-белите" напълно убиха интригата. Гонсало Игуаин бе изведен сам срещу вратаря на домакините и с удар от малък ъгъл успя да реализира. Десет минути след това Пянич нацели греда и в крайна сметка до повече голове така и не се стигна.

Иначе Сашо Тонев бе титуляр за домакините, но така и не успя да им помогне да стигнат поне до точката. Юве вече са с 57 точки в актива си и отборът има 7 пункта преднина пред втория в класирането Рома.