Рома с погром над Фиорентина (видео)

Рома записа разгромна домакинска победа с 4:0 над Фиорентина в последния мач от 23-ия кръг на Серия А. Силен мач направи Един Джеко, който вкара два от головете, а по едно попадение реализира Федерико Фасио и Раджа Наинголан. Победата върна тима на Лучано Спалети на второто място в Калчото - с точка пред Наполи.

Освен това босненският таран на "вълците" вече има 17 гола от началото на сезона и поведе в листата на стрелците. Именно той откри резултата в 39-ата минута, когато получи супер пас от Де Роси и хладнокръвно успя да се разпише за 1:0. След почивката "римляните" продължиха да доминират и стигнаха до още цели три гола.

Феде Фасио с глава в 58-ата минута успя да удвои аванса на своя тим. Аржентинецът засече центриране от фаул на Де Роси и заби топката във вратата на гостите. В 75-ата минута Наинголан се промъкна в наказателното поле и спокойно вкара трети гол, а в 83-ата минута Джеко довърши флорентинци с попадение за крайното 4:0.