Юве взе дербито срещу Интер

Ювентус записа минимален успех с 1:0 в дербито срещу Интер в най-интересния мач от 23-ия кръг на Серия А. Така "Старата госпожа" продължава да бъде лидер в класирането с 54 точки, докато "нерадзурите" от Милано делят пето място с Аталанта - и двата отбора са с по 42 пункта.

"Бианконерите" стигнаха до единствения си гол в 45-ата минута. Хуан Куадрадо с безпощаден далечен изстрел намери по отличен начин топката и успя да опъне мрежата зад словенския страж на "черно-сините" - 1:0.

След почивката Дерби д'Италия имаше по-различна визия и головите ситуации просто намаляха за сметка на тактическото надлъгване. В последните минути се стигна до няколко чисти положения, но Ханданович показа класа и спаси ударите към вратата му. В края Перишич получи директен червен картон за репликиране срещу съдията и мачът свърши.