Сампдория нанесе удар по евро амбициите на Милан (видео)

Сампдория нанесе сериозен удар по европейските амбиции на Милан. "Росонерите" допуснаха поражение с 0:1 в мач от 23-ия кръг на Серия А. Отборът на Марко Джампаоло триумфира благодарение на гол на Луис Муриел от дузпа в 70-та минута, като това е втори пореден успех за него след серия от 7 мача без победа.

При гола Палета сътвори чутовна глупост, след като събори Куалярела в пеналта - дузпа за Сампдория. Зад топката застана Луис Муриел и технично вкара за 0:1.

Преди гола - Деулофеу удари греда в 49-та минута. Иначе голям пропуск, сам срещу вратаря Лападула - направи Абате при добавката. В заключителните секунди Хосе Соса от Милан получи втори жълт картон и бе изгонен.

Загубата оставя Милан на 7-мо място в класирането, все по-далеч от Лацио и Аталанта.