Рома продължава напред за Купата след бой над Сампдория (видео)

Рома се наложи с 4:0 над Сампдория в мач от 1/8-финалите за Купата на Италия. На своя "Олимпико" в Рим, "вълците" показаха, че са по-добрият отбор и заслужен се класират напред в турнира, като в следващата фаза ще се изправят срещу Чезена.

Първото полувреме вървеше към нулево равенство, но пет минути преди почивката резултатът бе открит. Раджа Наинголан стреля от дъгата пред полето и с красив удар прехвърли вратаря на домакините.

В 47-ата минута Джеко получи топката от ляво в полето и преодоля Пуджони за 2:0. Резултатът стана класически след час игра. Ел Шарауи получи дълъг диагонален пас на лявото крило, пребори се с един защитник, финтира още един и прехвърли Пуджионе - 3:0.

В 89-ата минута се стигна до втори гол за Раджа Наинголан. Пероти центрира зад защитата, където белгиецът се озова сам и с глава преодоля Пуджионе, фиксирайки крайния резултат.