Фиорентина върна интригата след успех над Юве (видео)

Фиорентина се наложи над Ювентус с 2:1 на своя стадион "Артемио Франки" в дербито от 20-ия кръг на Серия А. В 37-ата минута Никола Калинич откри резултата в полза на своя тим. Бернардески намери Калинич, който от малък ъгъл успя да изненада Буфон и да прати топката във вратата за 1:0..

Веднага след почивката се стигна до два бързи гола. В 55-ата минута Милан Бадел отправи далечен удар, който заблуди всички в наказателното поле, като топката се оказа неспасяема и за Джиджи Буфон - 2:0. Радостта на "виолетовите" не продължи дълго и в 58-ата минута Игуаин се ориентира най-добре в наказателното поле и успя да прати кълбото във вратата на домакините, като по този начин върна интригата.

До края на срещата футболистите на Масимилиано Алегри не намериха начин да избегнат четвъртата си загуба от началото на сезона. Така "виолетовите" върнаха интригата в класирането. Разликата между Юве и Рома вече е само 1 точка, но "бианконерите" имат и мач по-малко.