Лацио с обрат срещу Аталанта

Лацио записа успех с 2:1 при домакинството си на Аталанта в среща от кръга на Серия А.

В 14-ата минута "орлите" направиха страхотна многоходова атака, която завърши със силен удар на Луис Алберто, който обаче се отби в гредата. В 21-ата минута гостите отнеха топката в средата на терена и последва бърза контра, като топката стигна до Андреа Петаня, който шутира силно и точно за 0:1.

В добавеното време на първата част столичани изпълниха доста хитро един непряк свободен удар, като се стигна и до центриране в наказателното поле на гостите, където Сергей Милинсович-Савич бе най-съобразителен и с глава успя да прати топката в мрежата, изравнявайки резултата.

В 68-ата минута Чиро Имобиле направи обратът факт, след като бе точен от дузпа, която сам си изработи, принуждавайки стражът на гостите да го фаулира в наказателното поле. До края на мача до нов гол така и не се стигна и в крайна сметка домакините си спечелиха трите точки.