Наполи се събуди след почивката за победата срещу Пескара

Наполи записа победа с 3:1 като домакин на Пескара в среща от 20-ия кръг на Серия А. На своя "Сан Паоло", играчите на Маурицио Сари стигнаха трудно до успеха, но напълно заслужено. Първото полувреме бе доста скучно, като домакините имаха само един удар към вратата на съперника. След почивката обаче головете започнаха да валят един след друг.

Във втори пореден мач в герой за "небесносините" се превърна Лоренцо Тонели. Този път централният защитник даде аванс на своя тим в началото на втората част. Той бе точен с глава след центриране на Жоржиньо в 47-ата минута, давайки аванс на отбора от Неапол.

В 50-ата минута Марек Хамшик удвои аванса на тима и до голяма степен сложи край на интригата. Третият гол за домакините падна чак в 86-ата минута, когато Дрис Мертенс бе точен. Малко преди това Масимо Одо бе изгонен заради протест. В добавеното време Джанлука Капрари бе точен от дузпа и реализира почетното попадение за гостите.