Интер с обрат срещу Киево

Интер записа 5-та поредна победа в Серия А. "Нерадзурите" успяха да обърнат гостуващия Киево от 0:1 до 3:1 в срещата от 20-ия кръг на първенството. Домакините можеха да се поздравят с далеч по-изразителен резултат, но направиха доста пропуски, а и вратарят на гостите Стефано Сорентино спаси тима си от катастрофален резултат.

В 34-ата минута Серджо Пелисиер изведе “летящите магаренца" напред в резултата. След почивката и по-специално - в последните 20 минути миланският тим започна да отвръща на удара. Мауро Икарди изравни в 69-ата, а Иван Перишич в 86-ата и Едер в 92-ата минута все пак успяха да пробият защитата на съперника и да донесат ценния обрат на своя тим.

Това бе пети пореден шампионатен успех за "нерадзурите", който ги изкачи до пето място в класирането, с равен точков актив с Милан - по 36.