Юве се поизмъчи срещу Аталанта, но продължава напред за Купата

Ювентус се класира на 1/4-финал в турнира за Купата на Италия. “Бианконерите" се наложиха с 3:2 над Аталанта в осминафиналния сблъсък помежду им. Пауло Дибала откри резултата в 22-ата минута. Манджукич свали с глава за Пауло Дибала, който от движение с много силен удар заби кълбото в мрежата за 1:0.

Марио Манджукич пък се разписа в 34-ата и даде аванс от два гола на домакините. Дибала изведе Манджукич в наказателното поле и хърватинът с удар в обратния ъгъл направи резултата 2:0.

Абдулай Конко намали в 72-ата минута, разписвайки се с бомбен удар. Миралем Пянич от дузпа отново върна преднината от две попадения на “старата госпожа" в 75-ата минута, но Лате Лат в 81-ата докара нещата до 3:2 и запази интригата до последната минута. Гостите обаче така и не стигнаха и не успяха да стигнат до нов гол и отпаднаха от турнира.