Спорен гол от дузпа в края донесе успеха на Фиорентина

Фиорентина се класира на четвъртфинал в турнира за Купата на Италия. "Виолетовите" се наложиха с минималното 1:0 над Киево и в следващия кръг ще спорят с Наполи, като двубоят е на 24 януари.

Като цяло, днес Фиорентина беше по-добрият тим и диктуваше събитията на терена, като за това помогна и фактът, че играха с човек повече за един известен период от време.

Киево остана с 10 души в самия край на първото полувреме, когато Иван Радованович получи втори жълт картон за грубо влизане. Другото интересно положение бе в последните секунди от полувремето, когато Федерико Бернардески удари греда.

В 71-та минута и Фиорентина остана с 10 души, след като Мауро Сарате бе изгонен с директен картон, заради груба игра срещу съперник.

В добавеното време Масимо Гоби фаулира Бернардески в пеналта и реферът даде дузпа, като положение бе доста спорно. Все пак Бернардески реализира от бялата точка и прати Фиорентина на четвъртфинал за Купата.