Наполи с труден успех срещу втородивизионния Специя

Наполи стигна до важна победа у дома за Купата на Италия над Специя. Южняците надделяха с 3:1. Домакините откриха резултата още в 3-та минута. След центриране от корнер, при който Пьтър Зелински стреля с глава и беше точен.

Гостите обаче не се предадоха и успяха да изравнят в 35-ата минута. Разписа се Антонио Пиколо при една контра, при която ударът му рикошира в крака на Раул Албиол, излъга вратаря Рафаел и се озова в мрежата за 1:1.

След почивката домакините логично стигнаха до успеха. В 56-та минута Емануеле Джакерини даде преднина на тима си, а в ответната атака и Маноло Габиадини се разписа и сложи точка на всичко.

Така Наполи се класира на четвъртфиналите и там ще срещне победителя от мача между Фиорентина и Киево.