Рома и Лацио с победи в кръга на Серия А

Столичните грандове Рома и Лацио се поздравиха с победи в днешния кръг на Серия А. "Вълците" се наложиха с 1:0 при визитата си на Дженоа в 19-ия кръг на Серия А. До успеха се стигна благодарение на автогол на Армандо Идзо. Това стана в 36-ата минута, когато Армандо Идзо вкара топката в собствената си врата след едно центриране на Бруно Перес.

В 56-ата минута Джеко можеше да удвои резултата, но нацели гредата след центриране на Наинголан. В оставащото време домакините бяха по-активни, но лош късмет и добрите изяви на Шчесни оставиха резултата непроменен.

В столицата пък Лацио също се поздрави с минимален успех - 1:0 срещу Кротоне. Победното попадение за Лацио падна чак в 90-та минута, когато Мартела не успя да избие топката с глава, а я подаде към Чиро Имобиле, който изскочи сам срещу Феста и отблизо не пропусна да вкара и да донесе трите точки на "орлите".