Интер с обрат срещу Удинезе (видео)

Интер постигна четвърта поредна победа в Серия А. "Нерадзурите" се наложиха с 2:1 като гости на Удинезе в среща от 19-ия кръг на Серия А. В герой за миланци се превърна Иван Перишич, който вкара и двата гола за отбора в срещата на "Дачия Арена".

Иначе домакините поведоха в 17-ата минута, когато Янкто разстреля Ханданович. Самир направи великолепен пробив и изведе Янкто, който с безпощаден изстрел матира Ханданович за 1:0.

След гола "черно-белите" пропуснаха няколко отлични шанса да удвоят преднината си, сред които Де Паул, който от непосредствена близост уцели гредата.

Освен това по едно попадение и на двата отбора беше правилно отменено. На Удинезе заради фаул в атака на Теру, а на миланци заради засада на Перишич. Малко преди края на полувремето хърватският национал изравни, но като вина за гола имаше и вратарят Карнезис.

В 87-ата Перишич с глава оформи крайния резултат. След успеха Интер събра 32 точки и е на 6 т. от заветното 3-то място, докато Удинезе е 11-ти с 25 т.