Наполи с обрат срещу Сампдория

Наполи се наложи над Сампдория с 2:1 на "Сан Паоло" в среща от програмата на 19-ия кръг на Серия А. Тимът от Генуа успя да открие резултата след половин час игра, когато Хисай си вкара автогол. Преди това домакините успяха да отбележат гол чрез Лоренцо Инсиние, но той беше отменен заради игра с ръка на Хосе Кайехон.

В 61-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Матиас Силвестре получи втори жълт картон за провокация към вратаря Рейна

Четвърт час преди края Габиадини изравни. Инисие центрира, а Кайехон от аутлинията  върна топката пред вратата, където връхлитащия Габиадини успя да я прати в мрежата. Малко след това Габиадини имаше възможност за втори път да даде повод за радост на феновете, но от отлична ситуация не успя да се разпише. Все пак това стори Лоренцо Тонели в края на мача и донесе успех на своя тим.