Милан спечели Суперкупата на Италия в Доха

Милан победи Ювентус след изпълнения на дузпи и спечели Суперкупата на Италия на стадион “Джасим Бин Хамад" в Доха.

В редовното време двата тима завършиха наравно - 1:1. Резултатът бе открит в 18-ата минута, когато Джорджо Киелини бе точен за своя тим. След центриране от корнер централният бранител стреля от въздуха с десния крак и прати коженото кълбо в мрежата на "росонерите" - 1:0.

В 38-ата минута падна изравнителното попадение. Хубава многоходова атака на тима завърши с голов удар с глава на Бонавентура, който засече центриране на Сусо отдясно - 1:1.

Малко след това Стефан Лихтщайнер удари с лакът Бонавентура при игра за въздушна топка и играчите от Милан поискаха втори жълт картон за швейцареца, но реферът реши да му го спести.

В 56-ата минута Локатели с глава удари горната греда над Буфон. В 60-ата минута Донарума изби страхотен удар на Кедира от 20 метра. Две минути след това Бака пропусна да донесе обрат, пропускайки от добро положение. В крайна сметка се стигна до две продължения. В 111-ата минута, поради засада, гол на Ювентус бе отменен. Така се стигна до изпълнение на дузпи: