Интер се разправи с Лацио за едно полувреме (видео)

Интер записа класически успех с 3:0 над Лацио и по този начин изпрати годината с победа. Всичко по-интересно в този двубой бе след почивката. Евер Банега даде аванс на Интер в 54-та минута, след като изстреля истински снаряд от 25 метра, като топката се озова във вратата.

Само две по-късно Мауро Икарди удвои аванса на своя тим. Кандрева центрира от дясното крило, а Икарди изпревари Де Врай и с глава вкара за 2:0. Капитанът вкара и втори гол в 65-та минута, с което подпечата трите точки. След заучено положение от свободен удар Икарди бе оставен сам на точката на дузпата и с удар по земята направи 3:0. В 82-та минута Икарди уцели и греда. В крайна сметка феновете на "нерадзурите" останаха доволни след последния съдийски сигнал.