Рома измъкната трите точки от дербито с Милан

Рома се наложи над Милан с минималното 1:0 на стадион "Олимпико" в Рим в мача помежду си от 16-ия кръг на Серия А. Двубоят е своеобразен пряк спор за второто място във временното класиране на италианското първенство и в крайна сметка бе спечелен от "вълците".

През първата част най-интересното положение бе в 27-ата минута, когато Джанлука Лападула бе съборен в наказателното поле на домакините от вратаря Войчех Шчесни. Реферът посочи бялата точка, а зад топката застана Мбайе Нианг, но 21-годишният нападател за втори пореден мач на "росонерите" пропусна дузпа.

Единственото попадение падна в 62-ата минута, когато Раджа Наинголан даде аванс на Рома в резултата. Белгийският халф напредна в половината на "росонерите", след което с техничен удар извън наказателното поле изпрати топката в мрежата зад Донарума.