Фиорентина с важни три точки срещу Сасуоло (видео)

Фиорентина записа домакинска победа с 2:1 над Сасуоло в среща от 16-ия кръг на италианската Серия А. В герой за тима от Флоренция се превърна хърватският нападател Никола Калинич, който вкара и двата гола за успеха (10, 40), а за Сасуоло точен бе защитникът Франческо Ачерби (76).

Първото попадение бе факт, след като Калинич с прекрасен удар от въздуха изпрати топката във вратата на Андреа Консили, извеждайки "виолетовите" напред в резултата. Малко преди почивката Калинич реализира ново попадение. След подаване по земя на Федерико Киеза, топката стигна до хърватина, който с пета изпрати топката във вратата на Консили - 2:0.

Четвърт час преди края гостите успяха да върнат едно попадение чрез Франческо Ачерби. Гостите обаче нямаха сили за нещо повече от почетно поражение.

"Виолетовите" заемат седмо място в класирането с 26 точки (и мач по-малко), като са на 5 точки зад петия Лацио. Сасуоло е 15-и със 17 точки.