Наполи измъкна трите точки от Удинезе (видео)

Наполи стигна до важен успех при визитата си на Удинезе. Южняците надделяха с 2:1 на "Фриули", а в герой за своя тим се превърна Лоренцо Инсиние, който реализира и двата гола за неаполитанци.

Първата част не предложи голове, но за сметка на това второто полувреме стартира с попадение. Две минути след началото на втората част Наполи поведе, след като Хосе Кайехон намери перфектно Лоренцо Инсиние в наказателното поле и с удар от близка дистанция разстреля стража на домакините.

В 57-та минута голмайсторът се разписа за втори път. Това стана след едно центриране на Елсад Хисай и грешка в защитата на домакините позволи на нападателя да стреля от 1-2 метра за 2:0.

Отговорът на домакините беше светкавичен. Стипе Перица прониза с глава Пепе Рейна след перфектно центриране от корнер на Свен Кумс. В крайна сметка "фриуланите" не стигнаха до нов гол и Наполи взе трите точки и е вече с 24 в актива си и четвърта позиция. Удинезе от своя страна е с 15 точки и на осем над опасната зона.