Старата госпожа се справи с Летящите магаренца

Ювентус постигна трудна победа като гост на Киево и по този начин успя да запази преднината си начело на класирането в Серия А. Шампионите се наложиха с 2:1 над своя съперник тази вечер. Головете за "Старата госпожа" бяха дело на Марио Манджукич и Миралем Пянич. Между двете попадения на съперника си домакините успяха от дузпа да изравнят за кратко.

Осем минути след подновяването на играта Манджукич получи хубав пас от Хуан Куадрадо, след което с хубав изстрел от границата на наказателното поле откри резултата. В 65-ата минута домакините получиха дузпа, след като Стефан Лихтщайнер извърши нарушение в наказателно поле. Зад топката застана Серхио Пелисие, който изравни резултата - 1:1.

Десет минути по-късно обаче Юве отново поведе. Миралем Пянич изпълни пряк свободен удар и прати кълбото в горния десен ъгъл на вратата на "Летящите магаренца".

"Бианконерите" остават начело в подреждането с 30 точки, докато вторият "Милан" има пет по-малко. Трети е "Рома" с 23, но и мач по-малко.