Милан с трудна победа срещу Палермо

Милан стигна до трудна победа с 2:1 като гост на Палермо в среща от кръга на Серия А. В герой за "росонерите" се превърна резервата Джанлука Лападула, който донесе трите точки на тима си с гол десет минути преди края. Това бе първо попадение за италианския нападател с "червено-черната" фланелка.

Иначе още в 15-ата минута Сусо даде аванс на гостите от Милано. Де Шилио центрира отляво и след грешка на вратаря Йозип Пошалиц, топката попадна на крака на Сусо, който с удар от границата на наказателното поле успя да открие резултата.

В 71-ата минута Диаманти даде отличен пас през миланската защита за Несторовски, който с мощен удар простреля Донарума. Все пак играчите на Милан успяха да стигнат до крайния успех с попадението на Лападула.

Българският национал Ивайло Чочев не влезе в игра за сицилианци. С успеха Милан временно излезе на второто място с 25 точки, на пет от лидера Ювентус. По-късно тази вечер обаче предстои последния мач от кръга между Рома и Болоня и при победа "вълците" ще си върнат втората позиция.