Интер и Фиорентина с победи в ЛЕ

Интер записа минимална победа с 1:0 над Саутхамптън в среща от третия кръг на група "К" на Лига Европа. Единственият гол за "нерадзурите" отбеляза Антонио Кандрева с хубав удар с левия крак от наказателното поле в 67-ата минута. Това попадение се оказа напълно достатъчно за успеха на миланския тим. Иначе трябва да се отбележи, че аржентинският нападател Мауро Икарди изведе тима си с капитанската лента.

Другият тим от Италия - Фиорентина се наложи с 3:1 като гост на Слован Либерец. Никола Калинич откри резултата още в 8-ата минута, а отново той бе точен в 23-ата минута, удвоявайки аванса на "виолетовите". В 58-ата минута Петер Шевчик върна домакините в мача, но в 70-ата минута Кхума сложи край на мечтите на Слован, че може да стигне поне до точката, след като се разписа за крайното 3:1 след асистенция на Тейо. В края на мача Тейт получи втори жълт картон и напусна игра малко по-рано от съотборниците си.