Пике: Тази грешка няма да повлияе на Тер Щеген

Защитникът на Барселона Жерар Пике, който вкара два гола в мача със Селта, сподели впечатленията си за двубоя и за грешката на вратаря Марк-Андре тер Щеген, заради когото галисийците вкараха четвъртия си гол, за крайното 4:3.

"Мисля, че тази грешка няма да повлияе на Марк, независимо на младостта му. Той много добре играе с крака, много наши атаки започват от него. Можеше по-малко да рискува, но в други ситуации рискованите му подавания бяха много полезни. Всички грешат, ето защо мисля, че Марк трябва да продължи да играе по този начин. Започнахме добре, но първият гол на Селта обърка всичките ни карти. Противникът реализира почти всичките си положения, плюс това сами си вкарахме един гол. Но на почивката вярвахме, че можем да реагираме. Трябва да извлечем урок от тази загуба. Всички губят точки, трябва да прибавим и да продължим напред", заяви Пике.