Селта се впечатляваща победа над Барса в мач със седем гола

Селта се наложи над Барселона с 4:3 в среща от седмия кръг на Ла Лига. Двубоят бе доста интересен и предложи много емоции на феновете. Пионе Систо откри резултата в 22-ата минута. Тер Стеген не подаде точно към Серхио Бускетс, топката беше загубена пред наказателното поле, Аспас изведе Систо, който сам срещу вратаря насочи до далечната греда - 1:0.

В 32-ата Яго Аспас удвои резултата. Бускетс сбърка и подари топката на Яго Аспас, който напредна и стреля силно и точно по диагонала - 2:0. Минута по-късно Жереми Матийо си отбеляза автогол, засичайки центриране на Даниел Вас. Жерард Пике намали в 58-ата минута, след като засече с глава в типичния си стил при едно центриране на Иниеста. Неймар върна интригата в 64-ата минута, след като беше точен от дузпа.

Пабло Ернандес вкара четвърти гол за своя тим в 77-ата минута. В 87-ата Пике отново върна Барса в играта, но до нов гол време нямаше и по този начин Барса пропусна възможността да стигне поне до точката.