Билбао се справи със Севиля

Атлетик Билбао се наложи с 3:1 при домакинството си на Севиля в мач от шестия кръг на Ла Лига. Микел Сан Хосе откри резултата в 26-ата минута, след едно късо изпълнение на корнер, при което топката беше пратена в малкото наказателно поле, където Микел Сан Хосе отблизо реализира.

Гостите изравниха в 55-ата минута, когато Самир Насри прати топката в мрежата след неубедително избиване на Кепа Арисабалага.

Микел Баленсиага (66) и Ариц Адурис (90 - дузпа) вкараха нови два гола за баските, с което донесоха четвърта поредна победа за билбаинци в шампионата, която ги изкачи на третата позиция. Трябва да се отбележи и червеният картон, който получи Салваторе Сиригу при третия гол. Двамата с Ариц Адурис скочиха за висока топка, стражът я улови, но след това удари с лакът в главата баския нападател - дузпа, червен картон и край на шансовете на гостите да стигнат поне до точката.