Барса се развихри срещу десет от Спортинг Хихон

Барселона се наложи с 5:0 при визитата си на Спортинг Хихон в среща от шестия кръг на Примера. Луис Суарес откри резултата в 29-ата минута. Отбраната на домакините изпусна уругваеца, който преодоля излезлия Пичу Куеяр и насочи в празната врата - 0:1. Рафиня удвои аванса на своя тим в 32-ата. Сержи Роберто центрира на първа греда и там Рафиня плонжира, забивайки с глава в мрежата - 0:2.

В 74-ата Сержи Роберто се отскубна по десния фланг и беше посечен от Алберто Лора. Съдията извади втори жълт картон на капитана на Спортинг и остави домакините с човек по-малко. Това определено оказа влияние върху срещата и в края на мача каталунците се развихриха и набързо вкараха цели три гола.

Само в рамките на две минути Неймар и Арда Туран се разписаха в 82-ата и 84-ата, а в 88-ата отново Неймар бе точен, оформяйки крайния резултат. В добавеното време бразилецът нацели и греда.