Атлетико ще влоши положението на Депортиво Ла Коруня

Стадион: "Висенте Калдерон", Мадрид
Дата: 25.09.2016 г.
Час: 17:15
Съдия: Хесус Хил

Атлетико Мадрид записа трето равенство от началото на сезона. В дербито от междинния 5-ти кръг "дюшекчиите" стигнаха до 1:1 като гости на шампиона Барселона. Каталунците първи поведоха в резултата, но през втората част появилият се няколко минути по-рано Анхел Корея изравни след солова акция. Така столичани вече имат 9 точки и заемат 4-ото място във временното класиране, като все още играчите на Диего Симеоне са непобедени в Примера. Черчи, Тиаго Мендеш и Моя продължават да лекуват травми. Идната седмица Атлетико посреща германския първенец Байерн Мюнхен във втори двубой от груповата фаза на Шампионската лига.

Тимът на Депортиво Ла Коруня инкасира втора поредна загуба у дома. В междинния кръг галисийци допуснаха пълен обрат срещу новака Леганес за крайното 1:2. Играчите на Гайска Гаритано има за какво да съжаляват, тъй като при 1:0 можеха да си гарантират много по-комфортен аванс, но играчите на "Супер Депор" направиха много пропуски, а впоследствие не спечелиха и точка. Депортиво остава с 5 пункта и е на 13-ото място в колоната. Сидней и Хоселу пропускат тежкото гостуване край Мансанарес в столицата.

Депортиво Ла Коруня играе повече от трудно като гост на Атлетико. Последният успех на галисийци в тази част на Мадрид е от 1999 г. с 1:3. Оттогава "дюшекчиите" са наложили тотална доминация, особено на "Висенте Калдерон".

Прогноза: Атлетико Мадрид - Депортиво Ла Коруня 3:0