Барса с победа над Сампдория за трофея Жоан Гампер

Барселона се наложи с 3:2 над един от любимите си съперници - Сампдория в традиционния мач за трофея "Жоан Гампер". Както е известно каталунците поканиха за този традиционен мач Сампдория - отборът, срещу който спечелиха първата си купа на европейските шампиони през 1992 година.

Голямата звезда на каталунците Лионел Меси изигра силен мач, като вкара два от головете и асистира за третия. Така петкратният носител на Златната топка вече има отбелязани седем попадения в срещите за неофициалното отличие. Както е известно, Стоичков, Асенси и Бегиристайн също имат по 7 отбелязани попадения. Следват Хосеп Мария Фусте и Марсиал Пиня, които имат по шест гола.

Луис Суарес откри резултата след четвърт час игра, разписвайки се с глава след атрактивно подаване на Меси. Пет минути по-късно аржентинецът беше изведен в наказателното поле от Иван Ракитич и технично преодоля стража на Сампдория Емилиано Вивиано - 2:0. Гостите върнаха едно попадение чрез Луис Муриел в 23-ата минута. Вина за това попадение може би имаше Андрес Иниеста.

В 34-ата минута Меси покачи резултата на 3:1, след ефектно изпълнение от фаул. В 77-ата минута Будимир оформи крайния резултат.

Феновете на "Камп Ноу" видяха в игра и новите попълнения, привлечени това лято. Люка Дин започна като титуляр, а Денис Суарес, Самюел Юмтити и Андре Гомеш се появиха на терена в 60-ата минута.