Виляреал и Севиля със загуби в кръга от Ла Лига

Ла Коруня си осигури оставането в Примера дивисион, след като спечели с 2:0 гостуването си на Виляреал. След малко повече от половин час игра резултатът вече бе открит, след като Файсал Фажир с прекрасен удар от далечно разстояние даде аванс на своя тим. Лукас Перес удвои в 57-ата минута, а това се оказа и последният гол в мача.

"Жълтата подводница" получава втори удар в рамките на четири дни след тежката загуба от Ливърпул и отпадането на полуфиналите на Лига Европа, макар вече да бяха се класирали за Шампионска лига.

В същото време Севиля допусна катастрофална загуба у дома - 1:4 срещу Малага. Исаак Куенка откри резултата в 45-ата минута. В 73-ата минута Диего Гнзалез изравни. В оставащите минути обаче паднаха нови три гола при това във вратата на домакините. Първо Бабин даде аванс на тима си с попадение в 79-ата минута, а в 86-ата минута Юсеф Ел Араби бе точен от дузпа. Исаак Куенка оформи крайния резултат с попадение две минути преди края.