Победа над Валенсия гарантира четвърто място на Виляреал

Виляреал ще играе в квалификациите на Шампионска лига през следващия сезон. "Жълтата подводница" тази вечер записа успех срещу Валенсия с 2:0 при гостуването си на "Местая“ в мач от 36-ия кръг на Примера дивисион. По този начин Виляреал си гарантира четвъртото място в крайното класиране.

Гостите поведоха след близо четвърт час игра, когато Роберто Солдадо навлезе в наказателното поле на Валенсия, след което подаде към Самуел, който с прецизен удар не пропусна да вкара. След малко повече от половин час игра Роберто Солдадо асистира на Адриан, който излезе сам срещу Диего Алвес и технично го преодоля за 2:0.

До края на мача положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна.