Барса също с победа в днешния кръг на Ла Лига (видео)

Барселона записа разгромен успех с 6:0 срещу Спортинг Хихон в двубой от 35-ия кръг на Примера дивисион. Луис Суарес за пореден път доказа, че се намира в страхотна форма през този сезон, нанизвайки четири гола във вратата на съперника. По едно попадение добавиха другите две звезди в състава на каталунците - Лео Меси и Неймар.

13-ата минута се оказа фатална за гостите. Меси се възползва от разбъркване пред вратата на гостите. Вратарят Иван Куеяр не се намеси добре, а топката попадна у аржентинеца, който без притеснение отбеляза 25-ия си гол за сезона. Гостите претендираха за нарушение на Луис Суарес, който пречеше на стража при тази ситуация, но в крайна сметка реферите зачетоха гола.

Всички останали попадения паднаха след почивката. В 64-ата Суарес покачи на 2:0, засичайки отблизо подаване на Иниеста. При тази ситуация пък останаха съмнения за засада. Суарес вкара нови два гола - в 74-ата и 77-ата - от дузпи. В 86-ата реферът посочи бялата точка за трети път, като този път Неймар бе точен. Луис Суарес пък оформи крайния резултат две минути преди края. Гостите доиграха мача с човек по-малко, тъй като Огнен Вранеш получи втори жълт картон и напусна игра пет минути преди последния съдийски сигнал. Така Барса продължава борбата за титлата, след като, подобно на Атлетико и Реал Мадрид - също не допуснаха грешка в днешния кръг на Ла Лига.