Стадион: "Висенте Калдерон", Мадрид
Дата: 23.04.2016г.
Час: 19:15
Съдия: Матеу Лаос

Отборът на Атлетико Мадрид остава плътно до Барселона и след междинния 34-ти кръг в Примера, след като се наложи с 1:0 при гостуването си на Атлетик Билбао. По този начин столичани спечелиха може би най-тежкия си двубой до края на първенството. Фернандо Торес реализира единствения гол в 38-ата минута, като за първи път в своята кариера Ел Ниньо се разписва в пет поредни мача. Играчите на Диего Симеоне не трябва да подценяват срещата с Малага, тъй като не държат съдбата на титлата в своите ръце и ще трябва да печелят мачовете си и да се надяват Барселона да се препъне някъде до края на първенството. И двата отбора са с актив от по 79 точки, но каталунците са с по-добри показатели от "дюшекчиите". На точка зад тях пък е и Реал Мадрид, така че оставащите четири кръга до края на кампанията в Примера ще са повече от интересни. Идната седмица Атлетико посреща Байерн Мюнхен в първия полуфинален двубой от Шампионската лига. В лазарета на мадридчани са Годин, Оливър Торес, Тиаго и Хименес.

Малага записа четвърти пореден двубой в Ла Лига без победа. В междинния кръг южняците стигнаха до измъчено 1:1 у дома срещу Райо Валекано благодарение на гола, който Рика реализира в добавеното време на срещата. В момента играчите на Хави Грасия имат 42 точки и заемат 9-та позиция, като може да се каже, че андалусци доиграват сезона в Примера. За тежката визита на борещия се за златните медали отбор на Атлетико с травми са Ферейра, Онтиверос, Тисоне, Камени и Мастур.

Прогноза: Атлетико Мадрид - Малага 2:0