Хихон обърна Севиля, Валенсия набира скорост

Спортинг Хихон записа успех с 2:1 като домакин на Севиля в среща от 34-ия кръг на Примера. Срещата започна отлично за гостите, след като Ибора даде аванс на тима си с гол още в 8-ата минута. В 22-ата минута обаче Кричовяк си отбеляза автогол и върна интригата. В добавеното време на срещата Исмаел Лопес направи обрата факт и по този начин оформи крайния резултат.

В същото време Валенсия записа разгромен успех с 4:0 като домакин на Ейбар. Пако Алкасер се превърна в герой за тима си, след като се отчете с хеттрик. Той откри резултата в 10-ата минута, а с попаденията си в 28-ата и 40-ата минути направи резултата класически. Кансело фиксира крайното 4:0 в 56-ата минута, след асистенция на Родриго Морено.