Барса сложи край на кошмара с разгромен успех над Ла Коруня

Барселона записа разгромен успех с 8:0 като гост на Депортиво Ла Коруня в мач от междинния 34-и кръг на Примера, игран на "Риасор". Луис Суарес наниза 4 гола (11, 24, 53 и 64), а по едно попадение добавиха Иван Ракитич (47), Лионел Меси (73), Марк Бартра (79) и Неймар (81). Така тимът на Луис Енрике прекъсна серия от три поредни загуби в Ла Лига и ще продължи да води в класирането поне до уикенда.

В 11-ата минута уругвайският играч на Барса откри резултата. След центриране от корнер той се пребори със Сидней и реализира от два метра с удар от въздуха. Ситуацията остана дискусионна поради съмнения за нарушение в атака. Другото попадение през първата част бе факт в 24-ата минута. Лео Меси даде страхотен пас и по този начин Суарес беше изведен сам срещу вратаря и голмайсторски насочи в мрежата - 0:2.

След почивката головата фиеста продължи с пълна силна. В 47-ата минута уругваецът бе отново блестящ, този път асистирайки към Ракитич, който направи резултата класически. В 53-ата минута Суарес излезе очи в очи с вратаря, преодолявайки го за 0:4. 11 минути по-късно бившият играч на Ливърпул стреля, а вратарят изби, но при добавката уругваецът довкара за 0:5. В 73-ата минута Суарес намери Меси, който без проблем реализира за 0:6. Резултатът набъбна още повече в 79-ата минута чрез Бартра, който се разписа след самостоятелна акция. Крайният резултат оформи Неймар, като асистенцията бе за отличника днес - Суарес.