Стадион: "Корнея Ел Прат", Барселона
Дата: 09.04.2016г.
Час: 19:15
Съдия: Де Бургос Бенгоечеа

Съставът на Еспаньол записа четвърти пореден двубой в Ла Лига без загуба, като именно тази поредица от срещи може да се окаже ключова за спасението на "папагалчетата". В предишния кръг възпитаниците на Константин Галка направиха 1:1 като гости на Малага. Така каталунците събраха 36 точки в актива си и са на 13-то място, като към настоящия момент Еспаньол е на 8 пункта от отборите под чертата, а до края на сезона остават още седем кръга. За предстоящото тежко домакинство аут за домакините са наказаните Дуарте и Перес, а Лопес е контузен.

Отборът на Атлетико Мадрид разби с 5:1 гостуващия Бетис в мач от 31-ия кръг на Примера Дивисон. Фернандо Торес (37), головата машина Антоан Гризман (42 и 81), Хуанфран (65) и Томас Тейе (90) отбелязаха за "дюшекчиите". Столичани успяха да скъсят дистанцията пред водача Барселона на 6 точки. "Лос колочонерос" продължават да са 2-ри с актив от 70 пункта. През седмицата Атлетико загуби с 2:1 първия четвъртфинален сблъсък с Барса в Шампионската лига, но шансовете за Атлети остават живи за реванша на "Висенте Калдерон" след няколко дни. Не е изключено треньорът на тима Диего Симеоне да даде част на някои от основните играчи преди важния сблъсък в най-престижния клубен турнир. Хименес и Тиаго Мендеш са с травми за гостите.

Атлетико няма победа като гост на Еспаньол от сезон 2012/13, когато "дюшекчиите" печелят с 1:0. В последващите си две визити в тази част на Каталуня столичани загубиха с 1:0, а двубоят между двата отбора преди година в Барселона завърши 0:0.

Прогноза: Еспаньол - Атлетико Мадрид 1:2