Виляреал с важна победа при визитата на Ейбар

Виляреал постигна успех с 2:1 при визитата си на Ейбар в среща от 31-ия кръг на Примера дивисион. Благодарение на това "Жълтата подводница“ се утвърди на четвъртото място във временното класиране и направи важна крачка до класиране за плейофите в Шампионската лига.

Резултатът бе открит в 23-та минута, когато Андер Капа се възползва от груба грешка в защитата на Виляреал и не пропусна да реализира във вратата на Ареола. Виляреал успя да изравни резултата в 35-та минута. Денис Суарес асистира на Роберто Солдадо, който излезе сам срещу Риесго и стреля, но вратарят успя да спаси. След това обаче на втора греда Адриан Марин не пропусна да се разпише за 1:1.

След почивката Роберто Солдадо доведе развоя до пълен обрат. Резултатът 2:1 се запази до края и Виляреал събра 57 точки, като увеличи разликата спрямо преследвачите си в борбата за четвъртото място.