Виляреал стигна до точката срещу Барса

Барселона пропиля преднина от два гола при гостуването си на Виляреал в среща от 30-ия кръг на Примера. Двубоят завърши без победител - 2:2. Барса поведе с две попадения преди почивката, след като Иван Ракитич (20) и Неймар (41 от дузпа) се разписаха.

Първото полувреме обаче ще се запомни повече с това, че съдията първо не показа втори жълт картон на Жерар Пике за игра с ръка, а малко преди почивката отсъди дузпа въпреки чистата намеса на Серхио Асенхо.

През втората домакините намалиха изоставането си с гол на Седрик Бакамбю в 57-ата минута, а автогол на Жереми Матийо (63) оформи крайния резултат. Така Барса има 76 точки на върха, на девет пред втория Атлетико. Виляреал е на четвъртото място с 54.