Севиля спечели битката с Виляреал за Топ 4

Севиля записа успех с 4:2 при домакинството си на Виляреал в среща от кръга, която бе надпревара за място в Топ 4, което дава право на участие в плейофите за влизане в групите на Шампионска лига.

"Жълтата подводница“ се оттегли на почивка с аванс - 2:1. Домакините откриха чрез Висенте Ибора в 23-ата минута, но за гостите Бакумбу бе точен на два пъти в 29-ата и 37-ата минути. След почивката Севиля развихри и се стигна до нов обрат в този двубой. Първо Руис си вкара автогол за 2:2 в 51-ата минута, а Коноплянка в 65-ата направи 3:2. В 79-ата Банега от Севиля беше изгонен с втори жълт и червен картон.

Иначе Рейес в добавеното време вкара още един гол, с което оформи крайния резултат. След тази победа Виляреал остава четвърти с 53 точки, а Севиля е с 5 по-малко на петото място.