Отличен за Барса срещу Хетафе (видео)

Барселона записа разгромен успех с 6:0 при домакинството си на Хетафе в мач от 29-ия кръг на Ла Лига. Двубоят започна зле за гостите още в самото начало, когато Хуан Родригес си отбеляза автогол (8'), с което даде аванс на каталунците. Играчите на Барса бяха близо до втори гол - три минути по-късно, но Лионел Меси пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Неймар.

Все пак в 20-ата Меси се реваншира, асистирайки на Мунир, който удвои аванса на своя тим след хубаво изпълнение с плонж - 2:0. В 32-ата Неймар направи резултата класически, а отново асистенцията бе за Меси. В 41-ата самият аржентинец реализира четвърто попадение, след хубав удар, който хвана неподготвен вратаря Гуаита. В 51-ата Неймар направи резултата 5:0, а в 57-ата се разписа и Арда Туран. До края домакините пропиляха още положения, но в крайна сметка се поздравиха с успех.