Стадион: "Местая", Валенсия
Дата: 06.03.2016г.
Час: 21:30
Съдия: Алварес Искиердо

Отборът на Валенсия спечели с 2:1 гостуването си на Малага в двубой от междинния 27-ми кръг, след като осъществи пълен обрат, за да стигне до пълния комплект точки. Дуйе Чоп изведе андалусците с гол в 14-ата минута. В 41-ата Карлос Камени си вкара автогол, но повторенията показаха, че е камерунският страж е бил настъпен от Денис Черишев, което остава незабелязано от реферите. Самият Черишев пък оформи крайния резултат в началото на втората част, с което "прилепите" записаха трета победа в последните си четири мача. Така воденият от Гари Невил тим вече е на 9-то място с актив от 34 точки. В лазарета на валенсианци продължават да са Перес, Абденур и Бакали, а Гая е наказан.

Атлетико Мадрид записа очаквана победа с класическото 3:0 над Реал Сосиедад през седмицата. По този начин "дюшекчиите" запазват донякъде интригата, ако изобщо има такава, за титлата като остават на 8 точки зад лидера Барселона. Автогол на Диего Рейес в 8-ата минута, и попадения на Саул в 46-ата и Антоан Гризман от дузпа в 61-ата минута донесоха успеха на домакините на "Висенте Калдерон". Селекцията на Диего Симеоне има на сметката си 61 пункта. С контузии за столичани са Караско, Тиаго Мендеш, Савич и Годин, а Фернандес е наказан.

Атлетико спечели с 2:1 първия двубой срещу Валенсия по-рано през сезона. Иначе мадридчани загубиха последната си визита на "Местая" с 3:1. Последният успех на "дюшекчиите" тук е от април месец 2014 г. с минималното 1:0, но като цяло трябва да се отбележи, че Валенсия играе добре срещу столичния клуб на собствен терен.

Прогноза: Валенсия - Атлетико Мадрид 1:2