Виляреал с класика срещу Леванте

Виляреал записа класическа победа с 3:0 като домакин над Леванте в мач от 26-ия кръг на испанското първенство. Трябва да се отбележи обаче, че тимът на гостите игра близо цяло полувреме с десет души на терена, след червения картон на Давид Наваро, който сложи точка на спора в 56-ата минута.

Успехът доближи "жълтата подводница" на две точки от третия в класирането Реал Мадрид, който загуби с 0:1 градското дерби срещу Атлетико в събота. В днешния мач Виляреал си свърши работата до преди почивката, след като вкара два гола чрез Лео Баптистао, който откри резултата в 12-ата минута, а Самуел Кастилехо покачи на 2:0 в 31-та минута. Само четири минути след началото на второто полувреме се разписа и Адриан Лопес.