Стадион: "Висенте Калдерон", Мадрид
Дата: 21.02.2016г.
Час: 21:30
Съдия: Прието Иглесиас

Отборът на Атлетико Мадрид извоюва минимална, но важна победа с 1:0 като гост на градския съперник Хетафе в мач от предишния 24-ти кръг на Ла Лига. Фернандо Торес зарадва малобройната "червено-бяла" агитка с попадение само минута след началото на двубоя. Лошата новина за щаба на "дюшекчиите" е контузията на Яник Ферейра Караско, който нарани глезена си и ще отсъства няколко седмици от терените, а тепърва за "лос колочонерос" предстоят важни двубои с Виляреал, ПСВ в Шампионската лига и големият градски сблъсък с Реал. С успеха момчетата на Диего Симеоне задминаха "кралския клуб", като Атлетико има 54 точки, с 1 повече от Реал, но пък лидера Барселона вече се отскубна на 6 пункта. Освен Караско, с контузии за домакините са Фернандес и Тиао, а Хименес е наказан.

Отборът на Виляреал надви с 1:0 Малага в предишния кръг, а единственото попадение в срещата бе дело на Роберто Солдадо през първата част. Така "жълтата подводница" затвърди четвъртата си позиция. Играчите на Марселино Гарсия Торал имат 48 пункта и са на 8 от Севиля преди мачовете от настоящия кръг. За гостуването в Мадрид отсъстващи за Виляреал са Адриан, Саму и Баили.

Виляреал победи Атлетико с 1:0 в първия двубой между двата отбора през сезона. В последното си гостуването на "Висенте Калдерон" "жълтите" отново спечелиха трите точки, след като надиграха съперника със същия резултат. Преди това, обаче, Атлетико бе в серия от три последователни домакински успеха.

Прогноза: Атлетико Мадрид - Виляреал 2:1