Севиля писа двойка на Лас Палмас

Севиля записа успех с 2:0 при домакинството срещу Лас Палмас в среща от 24-ия кръг на Ла Лига. Момчетата на Унай Емериа проспаха първата част, в която гостите бяха по-активни, но до гол не се стигна. Резултатът бе открит 20 минути преди края на редовното време.

Тогава Витоло получи топката отдясно, влезе в наказателното поле и след няколко финта подаде към Евер Банега, а аржентинецът се справи със съперников футболист пред границата на пеналта и шутира неспасяемо в близкия горен ъгъл, като топката се удари в гредата и влезе в мрежата. В 75-ата Михаел Крон-Дели изведе Витоло в наказателното поле, а той насочи успоредно на голлинията към Гамейро за крайното 2:0.

Севиля се е на 5-то място в Ла Лига с 40 точки, като има аванс от 5 пред шестия Атлетик Билбао. Загубата не даде шанс Лас Палмас да мине над чертата в дъното. Тимът си остава 18-и с 21 пункта.