Севиля с лесни три точки срещу Леванте

Севиля нямаше проблеми при домакинството си на Леванте и се поздрави с успех - 3:1 в мач от 22-ия кръг на Примера дивисион. Домакините и за миг не оставиха съмнение в това кой ще бъде крайният победител и с ранен гол поведоха в резултата. Кевин Гамейро реагира най-бързо при една отбита топка и с добавка реализира за 1:0 още в 1-ата минута.

До края на първото полувреме липсваха интересните ситуации, а второто полувреме започна като първото и още в 47-ата минута отново Гамейро се прояви, този път в ролята на асистент, а втория гол бе на сметката на Висенте Ибора – 2:0.

В 56-ата минута Леванте намали резултата, а точен с първия си гол за тима бе Джузепе Роси, като вина за това попадение носи най-вече вратарят на домакините. Все пак логичното се случи в 76-ата минута, когато Евхен Коноплянка отбеляза за 3:1 с хубав удар в горния десен ъгъл и сложи точка на спора.

Севилци са пети в класирането с 36 точки, а Леванте е последен със 17 точки.